piątek, 1 listopada 2013

postcrossing krok po kroku

W tym poście pokaże dokładnie o co chodzi w postcrossing i wyjaśnię po kolei jak wysyłać i rejestrować pocztówki :D 


WYSYŁANIE:

Krok 1-Na początek musimy wylosować adres na który mamy wysłać pocztówkę(zaczynamy z profilu):

Krok 2-Zaznaczamy że zgadzamy się ze wszystkim i chcemy wylosować adres:

Krok 3-Gdy już wylosujemy adres możemy zabrać się za pisanie pocztówki, jeśli nie chcemy od razu wypisywać kartki a tylko chcemy wylosować adres, dane na które mamy przesłać pocztówkę automatycznie wysyłają nam się na e-maila podanego przy rejestrowaniu się, wraz z adresem dostajemy jeszcze kod ID(każda pocztówka na postcrossing ma inne ID) jest to bardzo ważne bo bez tego adresat nie zarejestruje naszej kartki, przez to będziemy do tyłu z jedną kartką,nie pokaże nam się że dotarła i nie będziemy mogli otrzymać swojej pocztówki ze świata. Można jeszcze zeskanować pocztówkę i dodać jej skan żeby inni użytkownicy widzieli po zarejestrowaniu jaką kartkę wysłaliśmy ale nie musimy tego robić,jeśli tego nie zrobimy może również zeskanować nasz adresat i będzie również to widoczne dla wszystkich(pokazywanie skanu pocztówki nie jest obowiązkowe).


Krok 4-Pisać każdy umie tego tłumaczyć nie muszę, w treści możecie napisać skąd jesteście,ile macie lat,czym się interesujecie,można nawiązać do zainteresowań adresata(czytajcie opisy na profilach bo można wiele się dowiedzieć).
Przy wypisywaniu kartki nie zapomnijcie o wspomnianym w 3 kroku KODZIE ID, najlepiej napisać go w widocznym miejscu i można zakreślić go albo w koło narysować ramkę żeby rzucał się  w oczy aby adresat mógł bez problemu zarejestrować naszą kartkę.
Później pozostaje nam tylko iść na pocztę i wysłać pocztówkę.

WSZYSTKIE NASZE WYLOSOWANE ADRESY MOŻEMY ŚLEDZIĆ NA STRONIE(po zarejestrowaniu naszej kartki dostajemy e-maila z informacją i wiadomością od osoby do której wysłaliśmy)


REJESTRACJA:

Krok 1-Po otrzymaniu pocztówki którą znaleźliśmy w naszej skrzynce pocztowej musimy wejść na stronę i ją zarejestrować.


Krok 2- W rejestracji nie ma nic trudnego po prostu musimy przejść do strony rejestracji(tym razem zaczynamy ze strony głównej)

Krok 3-wpisujemy nasz kod ID i możemy napisać wiadomość do osoby która nam wysłała pocztówkę,można podziękować i napisać coś od siebie oraz nawiązać do treści na naszej kartce ale jeśli nie chcemy nie musimy nic pisać. 

Mam nadzieję że wyjaśniłam o co w tym wszystkim chodzi i zachęcam do postcrossingowania :D 


9 komentarzy:

 1. ma do Ciebie pytanie. a co z kodem pocztowym? czy na poczcie nie będą mieli z tym problemu, że go nie ma? bo jak widzę u Ciebie kratki na kod są zamalowane.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kod pocztowy jest wykorzystywany tylko na ternie Polski i tylko u nas on obowiązuje, w innych krajach nie ma czegoś takiego a przynajmniej nie 5-cyfrowe jak u nas, właśnie nie lubię tego w polskich pocztówkach że pole adresu mają przystosowane tylko do polskich adresów, dlatego ja piszę trochę wyżej adres ponieważ w każdym kraju są inaczej zbudowane :D

   Usuń
  2. dzieki i zachęciłaś mnie do tego. od jutra zaczynam!:)

   Usuń
  3. miło mi i życzę powodzenia w postcrossingowaniu! :D

   Usuń
 2. Fajne. Zamierzam niedługo wysłać pierwszą pocztówkę do Rosji i to bez koperty, bo tak chciała osoba. To jest tak, że idę do okienka, proszę o wysłanie, pani przykleja znaczek za który płacę i tyle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, wysyłasz normalnie jak pocztówkę z wakacji ;)

   Usuń
  2. Dzięki! Zabiorę się niedługo za wysłanie.

   Usuń
 3. Wysyłając z Polski, nazwę kraju docelowego pisze się PO POLSKU.
  Numer identyfikacyjny z Postcrossingu wpisuje się gdziekolwiek, ale NIE POD LUB NAD ADRESEM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a to jakaś różnica w jakim języku napisze kraj i w jakim miejscu napisze kod ID? ważne że jest wyraźne i widoczne, wszystkie kartki ode mnie docierają i są zarejestrowane :)

   Usuń